USKLADIMO FREKVENCIJE

Stanje u poljoprivredi sve teže

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

Pokrovac

„Stanje u poljoprivredi sve je složenije i iz dana u dan nestaje po jedno poljoprivredno obiteljsko gospodarstvo. OPG-ovi su dodatno oštećeni najnovijom odlukom ministra Slavka Linića o blokadi i namirenju i najmanjeg duga Poreznoj upravi.

Naime, svi oni koji imaju duga prema poreznoj upravi blokirani su, a istovremeno resorno ministarstvo duguje ogrmna sredstva poljoprivrednicima. Selo i poljoprivreda se gasi – rečeno je između ostalog na današnjem sastanku  Sinidkaka hrvatskih seljaka, doznajemo od predsjednika ovog Sindikata Tomislava Pokrovca.

U pripremi je dodaje Pokrovac i jesenska sjetva, ali kako ući u nju kad si blokiran i bez potpora – pitaju se poljoprivrednici. Svi segmenti poljoprivrede su na koljenima i ako se uskoro ne povede računa o selu  i poljoprivredi jednostavno će nestati ove grane privrede koja nas hrani – zaključili su poljoprivrednici na današnjoj sjednici najavljujući nastavak pravne bitke s resornim ministarstvom i Vladom Republike Hrvatske.

S.Pavelić

Hitovi: 1846