USKLADIMO FREKVENCIJE

Stanje u gospodarstvu i dalje teško

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

Globalna kriza koja je zahvatila Europu lančano se reflekitirala i na Republiku Hrvatsku, a posebno pogodila najnerazvijenija područja među kojima je i naša županija. Ako se ionako krhkom i teškom stanju u gospodarstvu pridoda i broj nezaposlenih te propadanje gotovo svakog drugo obrnika i malog poduzetnika, gospodarska slika naše županije popirima poražavajuće dimenzije.

Inače, na jučerašnjoj sjednice Gospodarsko socijalnog vijeća glavna tema bila je otpuštanje djelatnika u hrvatskim šumama.

Voditelj UŠP Vinkovci Zlatko Cegledi je nazočne upoznao kako je proces restrukturiranja Hrvatskih šuma u tijeku te da nitko od zaposlenika neće ostati na ulici. To potvrđuje i pročelnik upravnog odjela za gospodarstvo Zdenko Podolar.                     

Uprava šuma Vinkovci već godinama  posluje pozitivno, i iz tog poslovanja su često puta financirani gubitci i radna mjesta u drugim podružnicama Hrvatskih šuma – zaključio je Podolar.

S.Pavelić

Hitovi: 1411