USKLADIMO FREKVENCIJE

Od 0 kubika do......

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Kako je četveročlana obitelj iz Županje mogla na računu za vodu za mjesec prosinac imati potrošnju od nula kubika, a živi u svome domaćinstvu i trošila je vodu?Kako je na računu datum očitanja 31. prosinac, a svi znamo da se na staru godinu nisu očitavali vodomjeri? Zašto će računi za mjesec siječanj imati duže obračunsko razdoblje u odnosu na prosinac i tko je u svemu tome pogriješio? Samo su neka od pitanja koja su uputili naši sugrađani i slušatelji HRŽ-a, a koja smo postavili direktoru "Komunalca" d.o.o. Županja Iliji Lešiću. I dobili nekoliko odgovora: "Uređaji za daljinsko očitanje vodomjera stari su u prosjeku 10 do 12 godina i kao i sva tehnika podložni su dotrajalosti. Ispričavamo se građanima koji su dobili takve račune, jer naši djelatnici nisu obratili dovoljno pozornosti da je očitana potrošnja od nula kubika." pojašnjava direktor "Komunalca" Ilija Lešić i dodaje da je poduzeto sve kako bi se obavile dodatne provjere takvih računa, odnosno, ponovo obavila očitanja vodomjera i provjerilo živi li netko u kućanstvu gdje je očitana potrošnja s nula kubika. Na računima za vodu potrošenu u prosincu 2018. nije to jedini problem, jer zbog blagdanskih, neradnih dana, sada će u siječnju biti očitano duže obračunsko razdoblje i računi će, logično, biti veći. "Puno građana se obratilo i nama u tvrtku i pronaći ćemo kvalitetno rješenje kako bi obračunsko razdoblje od očitanja do očitanja bilo jednako. Još jednom se ispričavamo građanima. " poručio je Ilija Lešić, direktor "Komunalca" d.o.o.

I što reći: računi stižu i moraju se platiti...A svima je jasno da nije isto platiti 5 ili 15 kubika vode....Ili 0 kubika, a onda, sljedeći mjesec, potrošnju za dva mjeseca....Uostalom, zašto?

 

 

Hitovi: 542