USKLADIMO FREKVENCIJE

Čišćenje snijega

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Odlukom o komunalnom redu, članak 12.ti, vlasnici odnosno korisnici zemljišta i zgrada uz nogostupe (stambeno poslovni objekti), kojima se služe pješaci, dužni su redovito čistiti snijeg s tih površina, dakle, pješačkih staza.

U slučaju poledice, najkasnije do 7 sati nogostupi se trebaju posipati pijeskom piljevinom i sličnim materijalom.

Dužnost je vlasnika, odnosno, korisnika stambeno poslovnih prostora postupiti po navedenom. U protivnom, protiv nesavjesnih vlasnika i korisnika stambeno poslovnih zgrada ispred kojih su staze neočišćene od snijega i leda bit će podnesen obavezni prekršajni nalog s propisanom novčanom kaznom sukladno Odluci o komunalnom redu za Grad Županja. Nesavjesni vlasnici, odnosno, korisnici stambeno poslovnih prostora preuzimaju i odgovornost za nanošenje ozljeda prilikom pada na neočišćenim pješačkim stazama. Stoga je potrebno odmah pristupiti čišćenju snijega i leda s nogostupa u cijeloj dužini ispred objekta ili pripadajućeg zemljišta čiji ste vlasnik ili korisnik, poručuju iz Upravnog odjela za komunalno gospodarstvo, prostorno uređenje i geodetske poslove Grada Županja.

Hitovi: 599