USKLADIMO FREKVENCIJE

Reciklažno dvorište za 48 vrsta otpada

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Prošlog petka, 1. veljače, s radom je u Županji započelo reciklažno dvorište, odnosno, otvoreno je za građane koji u reciklažnom dvorištu mogu odložiti čak 48 vrsta različitog6g otpada.

Građani otpad trebaju razvrstavati na kućnome pragu, a sve što nemaju kamo odložiti mogu besplatno odložiti u reciklažno dvorište, ističe Manda Đurić, rukovoditeljica u Čistoći Županja d.o.o. i dodaje kako se razvrstavanjem i odvojenim sakupljanjem čuva priroda i okoliš. "Odvajanje korisnih sastojaka otpada je zakonska obveza svih nas, ali prvenstveno apeliramo na savjest građana i pozivamo ih na suradnju. Jer, ako sav otpad bacamo u jedan spremnik, korisne sirovine završavaju na odlagalištu." istaknula je Manda Đurić.Tvrtka Čistoća Županja d.o.o. nastavlja s redovnim odvozom komunalnog otpada, papira u plavim kantama, biootpada dok je odlaganje otpada u reciklažno dvorište za građane Županje besplatno, a radno vrijeme je od ponedjeljka do petka od 7 do 19 sati, te subotom od 7 do 14 sati. Prilikom dovoza otpada na reciklažno dvorište građani se trebaju obratiti djelatnicima reciklažnog dvorišta, pokazati osobnu iskaznicu i na takav način, odlaganjem otpada u reciklažnom dvorištu, mogu smanjiti i svoje račune za odvoz otpada, pojašnjava Manda Đurić iz Čistoće Županja, tvrtke koja odlično surađuje i s obrazovnim ustanovama. Naime, prvog dana rada reciklažnog dvorišta organizirali su edukaciju za učenike Obrtničko-industrijske škole Županja smjer poljoprivredni tehničar-fitofarmaceut.

 

 

Hitovi: 605