USKLADIMO FREKVENCIJE

Uređenje parka ispred Gradske knjižnice

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Dvorište nekadašnje stare škole dobiva potpuno novi izgled nakon što su prošle godine uklonjeni borovi na kojima su svoje stanište godinama imale sove. Govoreći o hortikulturnom uređenju parka Manda Đurić, rukovoditeljica u Čistoći Županja d.o.o. pojasnila je da se radovi obavljaju u fazama, a danas su posađena nova stabla i novi grmovi. "Posadili smo javor izrazito crvenog lista, te velikocvjetnu magnoliju bijelog cvijeta koja cvate od travnja do lipnja. "rekla je Đurić i dodala kako su odlučili u ovome parku zasaditi i zimzelene grmove i fotiniju na štapu u obliku kugle. Uređenje parka ispred knjižnice obavlja se prema projektu Alke Turalija, ističe ravnatelj Gradske knjižnice Županja prof. Jurica Buljan i dodaje kako će u ovome parku, po završetku radova , biti postavljena

i nova urbana oprema, među kojom i klupe za sjedenje. Gradska tvrtka Čistoća Županja d.o.o. malo je "dodala" određenih vrsta stabala i grmlja u projekt koji je, dakle, napravljen prije par godina, ali nadaju se da će se novo hortikulturno uređenje u samome središtu Županje svidjeti građanima......

Nekima se već svidjelo, poput ove rode s obližnjeg dimnjaka na starome Jelenu....ali nismo saznali je li krenula u knjižnicu, radio ili pak turističku.....

 

Hitovi: 392