USKLADIMO FREKVENCIJE

Orezivanje stabala u središtu Županje

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
S obzirom da je ovo doba godine primjereno za obavljanje orezivanja stabala, gradska tvrtka Čistoća Županja d.o.o. prionula je poslu u Velikom kraju i u samom središtu Županje već nekoliko dana radi se na uređenju drvoreda platana.
"Na potezu od samog centra, dakle, od zgrade gradske uprave pa sve do crkve Mučeništva sv. Ivana Krstitelja obavljamo orezivanje i uklanjanje suhih grana što su ustvari radovi planirani za proljeće." pojasnila je Manda Đurić, rukovoditeljica u Čistoći Županja d.o.o. Vjeruje da će veliki broj sova koji je svoje stanište našao upravo na tim stablima sada pronaći neko drugo mjesto. "Zbog sova je sami centar grada posljednjih godina bio i malo neuredan, a sada će sigurno sve biti drugačije." dodala je Manda Đurić i najavila uređenje drvoreda i u Strossmayerovoj ulici. Zbog radova na orezivanju i uklanjanju suhih grana koje su predstavljale opasnost za prolaznike, naročito za vjetrovitih dana, povremeno je u centru Županje isključivana prometna signalizacija, odnosno, semafori, a potporu je pružala i policije. Inače, radove obavlja tvrtka Elektro Čop čijim djelatnicima nije nepoznanica raditi na visini i kvalitetno orezati stabla.
Hitovi: 232