USKLADIMO FREKVENCIJE

Zbog minusa pucaju nezaštićeni vodomjeri

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Zbog iznimno niskih temperatura zraka županjska tvrtka "Komunalac" d.o.o. imala je proteklog vikenda dosta intervencija zbog smrzavanja vodomjera u kućanstvima korisnika svojih usluga, a zabilježili su i pucanja vodovodnih cijevi, saznajemo od Ilije Lešića, direktora "Komunalca" koji je u izjavi za program HRŽ-a istaknuo kako su zabilježili dvadesetak intervencija. "Bilo je različitih situacija, pucanja vodomjera, pucanja cijevi i to u različitim dijelovima grada, te u Gradištu i Bošnjacima. Uglavnom se radilo o ljudskoj pogrešci: ili je vodomjer neadakvatno zaštićen ili je poklopac šahte probušen zbog izvođenja slavine na otvoreno ili je vodovodno okno ostalo malo otvoreno. Sve su to razlozi zbog kojih je na iznimno niskim temperaturama došlo do smrzavanja vodomjera." pojasnio je Lešić. Na vodovodnoj mreži nije bilo problema. Iz "Komunalca" ponovo upozoravaju građane da pregledaju okna s vodomjerima, da ih, ukoliko je moguće, dodatno zaštite. "Gdje god je novo okno, tu problema nema, ali ipak treba pregledati..." podsjećaju iz ove tvrtke u kojoj strahuju da bi nakon razdoblja niskih temperatura problema tek moglo biti. "Nama je žao, ali zamjena vodomjera košta vlasnika objekta oko 600 kuna, stoga, bolje je sve poduzeti kako do puknuća ili smrzavanja ne bi došlo." ističu iz "Komunalca" d.o.o. Županja i dodaju da je ovakvim vremenskim uvjetima potrebno provjeravati i vodovodne instalacije u kućama, te naročito, ukoliko je moguće, u kućama u kojima nitko ne živi. "Ako netko od rodbine ili susjeda brine o takvoj kući, ima mogućnost pregledati je, neka to i učini. Bojim se, kada dođe južina, da će problema biti puno više. O materijalnoj šteti u slučajevima puknuća cijevi ili vodomjera da i ne govorimo." dodao je I.Lešić, direktor "Komunalca".

 

U županjskome Komunalcu ističu da se u slučajevima bilo kakve potrebe za hitnom intervencijom brojevi dežurne službe i dežurnih djelatnika ove tvrtke mogu pronaći na njihovoj internet stranici ili na ulazu u samu tvrtku u Velikom kraju u Županji.

 

 

 

Hitovi: 715