USKLADIMO FREKVENCIJE

Sava dijelom zaleđena, pucaju vodovodne cijevi, minusi sve veći....

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Na području Županje i županjske Posavine i danas je vrlo hladno. U prometu tijekom dana nije bilo većih poteškoća, no problema i dalje ima u drugome području.Naime, i danas su zabilježena brojna smrzavanja vodomjera na području Županje, Gradišta i Bošnjaka. "Nema pravila kada je riječ o području na kojem se ovo događa, ima smrzavanja u svim dijelovima našega grada." ističu iz županjskog "Komunalca", čije su ekipe neprestano na terenu i rješavaju nastale probleme. A jedan od većih problema dogodio se i u dvorištu zgrade gradske uprave, gdje je puknula vodovodna cijev i bez vode su ostali građani u susjednim zgradama. Tijekom dana djelatnici "Komunalca" činili su sve kako bi riješili problem i do podneva su uspjeli premostiti dio vodoopskrbe. No, biti bez vode na temperaturi koja je dosezala i -14 u prijepodnevnim satima, doista nije ugodno.

 

Bez obzira na hladnoću, na županjskim ulicama mogli su se sresti brojni građani koji su obavljali različite poslove. Iako su iz Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo preporučili starijim osobama, ali i srčanim bolesnicima, te oboljelima od plućnih bolesti, da ne izlaze na otvoreno tijekom niskih temperatura, mnogi te preporuke ne poštivaju. Zanimljivo je kako se dobar dio Županjaca i danas odlučio prošetati do savske šetnice i razgledati rijeku Savu koja je do sada već dobrim dijelom zaleđena. Predivna zimska slika oduševljava....Srećom, zimska služba županjske Čistoće svoj je dio posla itekako odradila, jer samo tek manji dio pješačkih staza u Županji je ostao pod snijegom i ledom....Velikim krajem do savske šetnice može se bez problema, uz malo opreza....I ne samo to, stepenice na šetnici, kao i cijela šetnica, održavane su svih ovih hladnih dana....

 

 

 

 

Hitovi: 841