USKLADIMO FREKVENCIJE

Očistite snijeg, ali na led ne izlazite!

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

 Ledena površina sve je veća i na rijeci Savi, pa nije čudno što sve veći broj građana prošeta do savske šetnice.

No, kako su već upozorili iz Državne uprave za zaštitu i spašavanje, temeljem dojava prema Županijskom centru 112 Vukovar, upozoravaju se građani da ne izlaze na zaleđene površine rijeka, jezera i drugih voda kako ne bi ugrozili svoj život. Nadalje, kako se u narednim danima očekuju izraženije padaline i niske temperature, iz Županijskog centra 112 Vukovar skreću pozornost građanima da po potrebi intenziviraju čišćenje snijega i leda s pješačkih staza, odnosno, prilazima stambenih objekata. Ovo se odnosi i na snijeg i led na krovovima, koji mogu predstavljati opasnost za prolaznike.

 

I iz Upravnog odjela za komunalno gospodarstvo, prostorno uređenje i geodetske poslove Grada Županja pozvali su vlasnike obiteljskih kuća, etažne vlasnike i korisnike stambenih i poslovnih objekata i tvrtke koje koriste poslovne prostore u gradu, da neodložno pristupe čišćenju snijega s nogostupa i pločnika u cijeloj dužini ispred objekta ili pripadajućeg zemljišta čiji su vlasnici ili korisnici. "Kako će razdoblje niskih temperatura i povremenih padalina snijega i stvaranje poledice potrajati do konca siječnja, pravovremenim čišćenje nogostupa bitno ćemo utjecati na vlastitu i sigurnost drugih građana." poručio je Damir Parmać, pročelnik Upravnog odjela za komunalno gospodarstvo, prostorno uređenje i geodetske poslove Grada Županja koji u ime Grada Županja upućuje zahvalu svim građanima i tvrtkama koje taj posao redovno i primjereno obavljaju.

 

 

Hitovi: 790