USKLADIMO FREKVENCIJE

Za zelene certifikate zainteresirani OPG-ovi s područja Županje

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Udruga hrvatskih tržnica je osnovana 15. svibnja 2000. godine. Udrugu čini ukupno 37 tvrtki koje upravljaju tržnicama na malo. Osnovni sadržaj djelatnosti Udruge je: stvaranje uvjeta za slobodno strukovno, interesno ili poslovno udruživanje članica Udruge na projektima koji trebaju poslužiti ostvarivanju temeljnih ciljeva Udruge; organiziranje dijaloga i suradnje Udruge i njezinih članova sa nadležnim organima i institucijama u cilju zajedničkog rješavanja svih problema koji će proizaći iz potreba za unapređenjem tržničkog načina poslovanja te ostale djelatnosti propisane odredbom članka 10. Statuta.

Županjska tvrtka Čistoća d.o.o., koja upravlja gradskom tržnicom, također je postala članicom Udruge hrvatskih tržnica i nedavno je organizirala edukaciju za prodavače, odnosno, vlasnike OPG-ova koji prodaju na tržnici, a sve s ciljem dobivanja zelenih certifikata i oznaka proizvod hrvatskog sela. Tom prigodom stručni tajnik Udruge hrvatskih tržnica Miljenko Ernoić je, govoreći o udruzi i suradnji sa Čistoćom d.o.o. Županja istaknuo da je Županja 18. grad koji je član Udruge hrvatskih tržnica. "I odmah su iskazali želju da se uključe u projekt certificiranja seljačkih tržnica, projekt koji smo započeli 2006. godine." pojasnio je Ernoić. Inače, u Županji je za dobivanje zelenih certifikata zainteresirano tridesetak OPG-ova, odnosno, prodavača na gradskoj tržnici. 

Hitovi: 886