USKLADIMO FREKVENCIJE

Uskoro rekonstrukcija Velikog kraja

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Tvrtka "Cestorad"  odabrana je za izvođača radova na rekonstrukciji dijela Ulice Veliki kraj, od semafora u centru Županje do savske šetnice. Govoreći o projektu vrijednom oko 3,5 milijuna kuna s PDV-om, Damir Parmać, pročelnik Upravnog odjela za komunalno gospodarstvo, prostorno uređenje i geodetske poslove Grada Županja je rekao da je taj projekt prihvatilo Gradsko vijeće krajem prošle godine. Početak radova očekuje se uskoro, a rok završetka je 90 kalendarskih dana od uvođenja izvođača u posao. "Rekonstrukcija obuhvaća uređenje kolnika, javnih površina, gradnju parkirališta i jednoobraznih kolnih ulaza za poslovne prostore i vlasnike obiteljskih kuća, poput uređenja u Ulici Petra Svačića. Ovom rekonstrukcijom kvalitetno će biti riješena i odvodnja." pojasnio je pročelnik Damir Parmać.

U okviru rekonstrukcije dijela Ulice Veliki kraj, i županjski će "Komunalac" raditi na rekonstrukciji vodovodne mreže, odnosno, radit će se na zamjeni azbest-cementnih cijevi u vodovodnoj mreži. Usporedno će se raditi i novi priključci za kućanstva, odnosno, tipska okna koja se ne zamrzavaju, što će omogućiti i automatsko očitanje vodomjera. Radove će u 90-postotnom iznosu financirati Hrvatske vode, a ostatak tvrtka Komunalac d.o.o.             

Hitovi: 1558