USKLADIMO FREKVENCIJE

Kasne radovi na pročistaču otpadnih voda

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

"Radovi su u punom intenzitetu, zahuktalo se, ali istina je, ti radovi nešto kasne." dio je odgovora Ilije Lešića, direktora županjskog "Komunalca" d.o.o. na sjednici Gradskog vijeća Županje na pitanje vijećnika Ivana Miličića u kojoj su fazi radovi na izgradnji pročistača otpadnih voda. Po Lešićević riječima, izvođač radova tražio je određeno produženje smatrajući da ima objektivnih okolnosti, no u "Komunalcu" nisu baš takvog mišljenja. "Angažirali smo neovisnu kuću, tzv. Vijeće za rješavanje sporova koje će dati mišljenje da li su ti razlozi opravdani. Zima je bila vrlo jaka, to je njihov argument i bilo je isto tako primjedbi da su predugo trajali pripremni radovi kao što je izdavanje dozvola." pojasnio je Lešić. Dodao je kako će vrlo brzo znati je li izvođač u pravu. Rok za ove radove je lipanj ove godine, no čini se kako rokovi neće biti ispoštivani, naglasio je na sjednici Gradskog vijeća Županje Ilija Lešić. Podsjetimo, ukupna vrijednost projekta Poboljšanje vodno-komunalne infrastrukture aglomeracije Županja je 76.997.152 kune, od čega je 71,1 % financirano iz Kohezijskog fonda iz Operativnog programa Zaštita okoliša, a nacionalna komponenta dijeli se između Ministarstva poljoprivrede, Hrvatskih voda, Grada Županja i Općine Štitar.

 

Hitovi: 711