USKLADIMO FREKVENCIJE

Potrebna obnova dječjih igrališta

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Na području grada Županja ima 17 dječjih igrališta, no na puno njih su dotrajali i oštećeni elementi za igru.Na dotrajalost dječjih igrališta upozorio je na posljednjoj sjednici Gradskog vijeća Županje vijećnik Đuro Grigić, uputivši zamolbu da se igrališta obnove i eventualno obogate novim dijelovima. "Možda bi se mogle vidjeti još neke lokacije na koje bi se postavila igrališta, jer u samome centru, odnosno, u ovome dijelu do centra nema ih baš puno." poručio je vijećnik Đuro Grigić. Odgovarajući na vijećničko pitanje Damir Parmać, pročelnik Upravnog odjela za komunalno gospodarstvo, prostorno uređenje i geodetske poslove Grada Županja naglasio je kako su oštećenja igrališta velika zbog oštre i duge zime. "Sredstva za popravke su osigurana, no imamo  problem naći nekoga tko je voljan stalno popravljati dječja igrališta i održavati ih da se netko ne ozlijedi." rekao je Parmać. Za nabavku novih dječjih igrališta i popravak postojećih u gradskome je proračunu predviđeno ove godine 80.000 kuna,a prema Parmaćevim riječima, to bi trebalo biti dostatno za nabavku 2 nova dječja igrališta i još nekoliko sprava koje bi se rasporedile na određene lokacije. "Vjerujem da bi trebalo osigurati još više novca, da bi svima omogućili zajedno s roditeljima pri izlasku da imaju svoj odmor. No, i ugostitelji su zainteresirani da sudjeluju u sufinanciranju postavljanja dječjih igrališta u blizini svojih ugostiteljskih objekata." rekao je Damir Parmać, pročelnik Upravnog odjela za komunalno gospodarstvo, prostorno uređenje i geodetske poslove Grada Županja.

Hitovi: 822