USKLADIMO FREKVENCIJE

Voda iz hidranta poplavila Pastoralni centar

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Zašto je iz hidranta u Pastoralnom kulturnom centru župe Mučeništva sv.Ivana Krstitelja prekjučer iscurila voda koja je poplavila i prouzročila velike štete, pitanje je na koje iz gradske tvrtke Komunalac d.o.o. Županja odgovaraju da oni nisu krivi.

Prema riječima direktora "Komunalca" Ilije Lešića, dogodio se incident koji za posljedicu ima materijalnu štetu. "Zatvarana je voda, dio centra, Ulica Veliki kraj, od radija do crkve, gdje ima 4-5 ventila, za mrežu, za hidrantske vodove, za Ulicu Ilirskog preporoda. Nakon završenih radova, izvođači su rekli da se ponovo otvori građanima voda. Budući da je više ventila, otvoreno je čvorište koje vodi hidrantski vod za Pastoralni centar. Na žalost, kod te investicije nešto nije završeno, odnosno, hidrantski vod je jednostavno bez čepa, bez popratnih uređaja. Kako tog trenutka nitko nije bio u Pastoralnom centru, voda je krenula pod punim mlazom, dakle, iz hidrantskog voda u Pastoralni centar, te je, na žalost, poplavila cijelo prizemlje i šteta će biti velika." rekao je Ilija Lešić. Djelatnici su odmah zvali i vatrogasce, tako da su članovi DVD-a Županja ispumpali vodu. No, šteta je već nastala. "Moramo reći i to da su cestari primijetili da iz Pastoralnog centra curi voda, te je naš djelatnik došao i zatvorio vodu. Vjerojatno je to u žurbi prilikom ugradnje ostalo da će se riješiti, a nije se riješilo i dogodilo se. Ne bih tražio krivce, formalno, mi nismo krivi." rekao je Lešić. U Pastoralnom kulturnom središtu česte su izložbe Zavičajnog muzeja "Stjepan Gruber" čiji su djelatnici odmah i prišli saniranju štete, zajedno s djelatnicima župe Mučeništva sv.Ivana Krstitelja. Dva dana nakon ove poplave posljedice su i dalje vidljive, a sam pregled fotografija i video zapisa, snimljenih tijekom ovoga nemilog događaja, koje nam je ustupio Hrvoje Tkalac iz Zavičajnog muzeja "Stjepan Gruber", nikoga ne mogu ostaviti ravnodušnim i doista i dalje ostavljaju otvorenim pitanje: zašto i kako se ovo dogodilo?

 

 

 

Hitovi: 1320