USKLADIMO FREKVENCIJE

Božić-radionica- novine-ukrasi

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

GUNJA – U prostoru udruga u Općini Gunja održana je za žene i djevojke željne novih saznanja uspješna radionica za izradu ukrasa za kićenje borova i interijera.U dogovoru sa skupinom žena došle smo da im u ovo pred Božićno vrijeme pokažemo i obučimo kako da izrade Božićne ukrase zvjezdice od starog novinskog papira, kazale su nam Martina i Darija i strpljivo prišle obučavanju polaznica radionice. Ovo je jedna od više planiranih radionica na prostoru Cvelferije. Održane su u Vrbanji i Rajevom Selu dan prije u Drenovcima i ova u Gunji. „ Cilj nam je okupiti i animirati odrasle osobe potaknuti ih ovog puta na izradu ukrasa za božićna drvca. Gunjanke su pokazale želju i uspjele savladati proces stvaranja ukrasnih zvjezdica, a bilo je i druženje uz priče kako se nekada Božić obilježavao unošenjem slame u kuću i ako su djeca tražila novčiće u slami, načinu pečenja kolača...“ istaknula je Martina, koja je najavila 26. siječnja Noć muzeja kada će također biti radionica.

Hitovi: 92