USKLADIMO FREKVENCIJE

11. Festival amaterskog kazališnog stvaralaštva

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

U organizaciji Gradskog amaterskog kazališta Županja proteklog vikenda u Županji je počeo 11. Festival amaterskog kazališnog stvaralaštva (FAKS).

U dvorani Mladost Festival je otvarila Multimedijalna grupa DeMode Gimnazije Županja, a na programu su bile "Gostioničarka Mirandolina", "Bez trećega", poezija i debata.

"Svjedoci smo da je puno ljudi otišlo, i to se osjeti na svim poljima, tako i u kazalištu. Otišao je i veliki broj glumaca, i doista se teško borimo s tim. Na neki način željeli smo pokazati da u ovom našem mjestu postoje još uvijek ljudi koji se nesebično daju i puno rade. Krenula sam s idejom da Festival otvore i zatvore Županjci. Gledala sam MM grupu DeMode pod vodstvom mentorice prof. Dubravke Bilić , i ugodno sam iznenađena koliko ima mladih , talentiranih osoba. Oduševljena sam i jako zadovoljna njihovim sudjelovanjem i nastupom na Festivalu", kaže Snježana Puljić.

U Županju na Festival 14. listopada dolazi Sinjsko pučko kazalište s dječjom predstavom "Sedam Snjeguljica i patuljak U subotu, 20. listopada, županjska publika moći će pogledati predstavu Mađioničar "Cin-Cin" Teatar scene Rijeka , koja se igra već deset godina. U "Oazi kućnih maza" Gradskog kazališta Beli Manastir najmlađi Županjci će moći uživati u nedjelju, 21. listopada, s početkom u 18 sati .Kazalište "Mika Živković" Retkovci izvest će nakon toga, u 20 sati predstavu "Blatne duše". U subotu, 27. listopada, gostuje Dramska amaterska družina iz Vodica s predstavom "Dvoje", po tekstu Tene Štivičić. U nedjelju, 28. listopada, GAK Županja premijerno će izvesti predstavu "Čudnovate zgode šegrta Hlapića".

Hitovi: 970