USKLADIMO FREKVENCIJE

"Sto pedeset godina zaJedno"

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

"Sto pedeset godina zaJedno" naziv je izložbe u Pastoralnom kulturnom središtu bl. Alojzija Stepinca koju su u organizaciji Zavičajnog muzeja "Stjepana Grubera" Županja županjskoj publici predstavile Milosrdne sestre sv. Križa iz Đakova. Autorica izložbe je sestra M. Estera Radičević, koja se uz sestru Valeriju Široki, poglavaricu Milosrdnih sestara sv.Križa iz Đakova, obratila brojnoj publici. O izložbi je govorila Janja Juzbašić, ravnateljica Zavičajnog muzeja "Stjepana Grubera" koja je zahvalila Milosrdnim sestrama sv. Križa što su omogućile da izložba bude i u Županji. Izložba koju prati katalog prikazuje razvoj zajednice Milosrdnih sestara svetoga Križa iz Đakova i provodi posjetitelje na jedan drugačiji način kroz samostanske prostore, te želi pokušati objasniti što je bit posvećenog života i rada jedne redovničke zajednice.Hitovi: 291