USKLADIMO FREKVENCIJE

Bibliobus u Gradskoj knjižnici

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Na putu iz Bošnjaka na poligonu u Županji zaustavio se bibliobus. S velikim su veseljem putujuću knjižnicu Vukovarsko-srijemske županije dočekali mališani iz Dječjeg vrtića "Maslačak".Upoznali su se s jednom drugom vrstom knjižnice i s načinom rada bibliobusa .Poslušali su i jednu priču o čarapojedcu , koju im je pročitao Vladimir Vranješević, inače djelatnik Gradske knjižnice i čitaonice Vinkovci. Uslijedio je potom zanimljiv razgovor i druženje, uz anegdote i dogodovštine u kojima su mališani doista uživali. Postavljali su i odgovarali na pitanja, zanimali se za njima zanimljiva štiva, s postupkom učlanjivanja i načinom posudbe knjiga. A njihove tete i knjižničarke na taj ih način nastoje potaknuti i motivirati na čitanje , jer knjiga je ta koja ih prati kroz cijeli život.

Hitovi: 257