USKLADIMO FREKVENCIJE

Nakladništvo u baštinskim ustanovama

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

DRENOVCI – Posljednji program u sklopu Mjeseca hrvatske knjige 2018. bio je Nakladništvo u baštinskim ustanovama predstavljen u Općinskoj narodnoj knjižnici Drenovci. Kroz ovaj program su nazočne proveli Goran Pavlović, ravnatelj i Ema Topalović, knjižničarka. Naglašeno je da se drenovačka knjižnica pozicionirala kao baštinska ustanova koja njeguje i kreira zavičajnost. To čini na primjeru nakladničke djelatnosti od 1996. kada je tiskan prvi broj časopisa  „ Hrašće“. Časopis je izašao u preko 50 brojeva u posljednjih 20 godina, ispisano je 5000 stranica pisalo je 350 autora. Knjižnica je stvorila tri biblioteke „ Laureati“, „Znanstveni kolokvij“ i „ Pjesnički susreti“. Ostale nakladniče biblioteke se razlikuju od spomenuti, a to su: biblioteka „ Luke Pavlovića“, „ Cvelferskim šorovima i šorićima“, „ Povjesnice“, „ Antunove slikopriče“. Nakladništvo ove knjižnice ostavlja neizbrisiv trag zavičajnosti.

Snimio S. Bogutovac            

Hitovi: 370