USKLADIMO FREKVENCIJE

Baka i unuk zaljubljeni u umjetnost

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Postoje ljudi koji mogu prepoznati ljepotu u sitnicama i zbog toga su posebni, a jedna od njih je naša sugrađanka Gordana Matić.

Iskusna je slikarica, koja je izgradila svoj osebujni i prepoznatljivi stil , osjećajna je i uvijek puna pozitivne energije. U Slavoniju je došla nakon završene učiteljske škole u Petrinji. Škola u Gradištu joj je bila prvo radno mjesto, koje ju je općinilo ravnicom, širokim poljima suncokreta, narodnom nošnjom, bogatstvom tradicije, srdačnošću ljudi i ljubavlju...Kao nastavnica likovne kulture u Gradištu, potom u Županji radila je punih 23 godine .

Na likovnom polju poznata je po 12 samostalnih izložbi, 28 zajedničkih , te 12 kolonija, što su svakako respektabilne brojke. A u svojih 52 godine likovnog rada podučavala je likovnosti mališane iz vrtića, članove Udruge "Golubovi", animirala i likovno podučavala žene u Udruzi LUŽ, gdje je bila član od samoga osnutka.

Svestrana i radoznala nije se ograničavala samo na likovnost, nego se okušala u izradi kostima, bavila se scenografijom, ilustrirala je knjige, oslikavala staklo i tkaninu. Slika u svim tehnikama. Najnovije su joj višedjelne , nefigurativne kompozicije rađene akrilom na platnu.

Velika ljubav su joj njezini unuci , koji su naslijedili likovne talente. Posebno se ističe najmlađi unuk Domagoj Bilušić, koji sa 18 godina iza sebe već ima dvije samostalne izložbe. Domagoj posjeduje veliku ljubav prema stvaranju, ali zna da iza svega stoji i veliki rad. U tome mu pomaže i usmjerava ga , te prati prof. Željko Begović, kao i prof. Jurica Buljan koji je prepoznao njegovu kvalitetu i omogućio mu prvu izložbu u prostoru Gradske knjižnice Županja.

Domagoj radi isključivo flomasterom u boji. Svijet mu je šaren, skladan i prepun neobičnih oblika, jer spaja nespojivo i oblikuje neviđeno, te sa tim bićima živi uz njih piše priče. Crteži nisu ilustracije, nego su preslika neiscrpne imaginacije i mašte.

A uz sve to... prekrasno je kada se generacije uvažavaju, podupiru, vole i teže uspjehu, kaže njegova baka , naša slikarica Gordana Matić.

Hitovi: 455