USKLADIMO FREKVENCIJE

TREĆE STIPINE VEČERI U GUNJI

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

Bendovi, tamburice i izvođači oduševili 350 posjetitelja

GUNJA – Velika Školska sportska dvorana OŠ „ Antun i Stjepan Radić“ u Gunji prigrlila je 350 posjetitelja i ove treće „ Stipine večeri“ u znak sjećanja na glazbenika i njegov stvaralački rad Krešimira Stipe Bogutovca ( 1953.- 2015.). U ime Općine Gunja pokrovitelja Anto Gutić, načelnik je biranim riječima pozdravio nazočne i izvođače naglasivši da je riječ o umjetniku Stipi koji je ušao u antologiju tamburaške glazbe sa oko 400 uradaka. Bio je skladatelj, tekstopisac, aranžer, mentor, producent, glazbenik i vrstan svirač žičanih instgrumenata. Stvorio je i obučio mnoge sviranju i pjevanju. On je ponos Gunje i Županje mjesta gdje je živio i i stvarao, kazao je Gutić. Praćeni pljeskom nastupili su: Berde bend, Salaš, Đeram, Krešimir Lakota Laki, Marija Pavković Snaša i Berdaševa  priča, Sanja Hajduković i Slavonski vez, ŽPS KUD-a Graničari Gunja, MPS Stanari Cvelferije, Tamburaši KUD-a Graničari sa gunjanskim izvođačima Nikolinom i Lidijom. Na kraju je iz Osijeka došao Antun Nikolić-Tuca, umjetnik na primi kojeg je pokojni Stipa posebno cijenio publici pokloni svoje majstorije na ovom instrumentu ispraćen ovacijama. Program je vodila Biljana Pavlović sa vinkovačke televizije. Stipica Mišura, ravnatelj škole Gunja je zahvalio nazočnim na odazivu i rekao da je ovo prvi ugođaj u nizu koji čeka posjetitelje u susret Božiću.

Slika i tekst: Stjepan Bogutovac

Hitovi: 400