USKLADIMO FREKVENCIJE

VII. Pokladno jahanje Konjogojske udruge Cvelferija : 26 jahača i jedna zaprežna kola

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

GUNJA – Članovi Konjogojske udruge Cvelferija  svečano i uspješno su održali VII. pokladno jahanje,  u Gunji.Prvo je održano 2012. u Vrbanji. Darko Sučić iz Vrbanje je predsjednik udruge koja broji 25 članova iz Gunje, Vrbanje, Posavskih Podgajaca, Rajevog Sela, Soljana i Strošinaca. Primjetan je interes mladih koji vole ovaj hobi i vrstu sporta ponosno je rekao Sučić. Od članova udruge predsjednik Sučić iz Vrbanje ima sedam grla u staji, a njegov sumještanin Josip Ćosić tri grla, obitelj Abramović iz Gunje četiri i dr. Jahači, njih 26 su ispred crkve sv. Jakova apostola u Gunji primili su uz molitvu i blagoslov od župnika Ivana Živića. Sudionici jahanja su krenuli nekim od 38 gunjanskih ulica i na punktovima  dočekani sa slavonskim i gunjanskim delicijama i od znatiželjnika pljeskom nagrađivani za ugođaj u kojem su uživali. Među sudionicima bila je i jedna dama jahačica Maja Dragičević iz Retkovaca koja nam je kazala da je interes za ovaj hobi naslijedila od svoga dide kada su imali ždrijebe i to traje i sada kada je udata i majka. Ima ona i muž samo ovu kobilu koju je jahala kroz Gunju. Za sve sudionike u novom Domu kulture Gunjanci su priredili zajednički ručak uz pratnju tamburaša. Tradiciju će nastaviti i čuvati običaje stare poručili su iz KU Cvelferija.

Hitovi: 439