USKLADIMO FREKVENCIJE

Radionica "U susret Šokačkom sijelu"

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Gradska knjižnica Županja organizirala je za učenike Osnovne škole "Ivana Kozarca" radionicu "U susret Šokačkom sijelu", na kojoj je o nekadašnjim običajima, dječjim igrama, pjesmi i plesu, osnovcima govorila Marija Svirčević, voditeljica folklornih grupa u KUD-u "Tomislav" Županja i licencirani stručni voditelj, članica Hrvatskog društva foklornih koreografa i voditelja. O vrstama tambura, te sviranju na tamburi govorio je Mario Gorupić iz KUD-a "Tomislav" Županja, član i TS "Slavonski suton". Zanimljivo, razigrano, uz krunjenje kukuruza, bacanje potkova, ali i spremanje u narodnu nošnju, 60 minuta pjesme i plesa na dječjem odjelu Gradske knjižnice Županja brzo je prošlo....Gradska knjižnica Županja uvijek je bila dio "Šokačkog sijela", a ovakve radionice za osnovce uvijek izmame osmjeg na lica najmlađih čuvara narodne baštine i tradicije....Bilo je tako i ovom prigodom uz moto 52. Šokačkog sijela: Oj Županjo, uvik si mi mila"!

Hitovi: 554