USKLADIMO FREKVENCIJE

KUD "Graničari" Gunja oduševio pokladnim svatovima

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

GUNJA – KUD „ Graničari“ iz Gunje i prijatelji iz Drenovaca, Đurića,Strošinaca... Upriličili su u ovo pokladno vrijeme ugođaj koji će se pamtiti POKLADNE SVATOVE.Sve je kažu kumovi bilo po redu kao u pravim svatovima samo što se muško kostimiralo u žensko, a žensko u mušku odoru. Mladost je pokazala kako treba njegovati običaje i demonstrirati ih na radost mještanima. Istini za volju mlada je bila u „ blaženom stanju“ treba se uskoro poroditi. Treba nam dice i žurno ih treba kažu bake koje su došle svoju unuku ispratiti u bogatu kuća, samo da ne ostanu na tom jednom ditetu. Tamburaši, pjesma, kolo, smijeh i veselje. Na punktu kod Dražena Gluvakovića sve u izobilju, birane delicije, jede se i pije i veselje traje. Ubrzo će i vjenčanje. Taj čin je obavio svećenik, blagoslovi svatove koji su nastavili obilazak na traktorskoj prikolici po gunjanskim ulicama. U predvečerje u domu svi svatovi sjedaju za večeru, a i busija dolazi i veselje traje do ranih jutarnjih sati.

Hitovi: 267