USKLADIMO FREKVENCIJE

Završeno 52. Šokačko sijelo: Županja otvorila srce i dušu

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Seljačkom zabavom u organizaciji KUD-a "Tomislav" Županja i uz nastup tamburaškog sastava "Salaš" u sportskoj dvorani Osnovne škole "Ivana Kozarca" završilo je ovogodišnje, 52. Šokačko sijelo, naša najveća manifestacija tradicijske kulture.Sijelo je završilo rano jutros, o čemu su svjedočili i brojni mladi vraćajući se kućama iza 6 sati gradskim ulicama u narodnim nošnjama.... Kroz 11 dana sijela, uz moto "Oj Županjo, uvik si mi mila" održane su brojne priredbe folklornog, zabavnog, literarnog, likovnog i glazbenog sadržaja, uz sudjelovanje brojnih društava, udruga, pojedinaca. Županja je punih 11 dana živjela uz "Šokačko sijelo" i sa "Šokačkim sijelom", ugostila veliki broj sudionika sijela i mnoštvo gledatelja i posjetitelja te i ove godine kroz 52. sijelo potvrdila da se narodni običaji i baština znaju, umiju i hoće sačuvati od zaborava. Županja je kroz "Šokačko sijelo" otvorila i srce i dušu i svima ponovo poručila da njeguje tradiciju i čuva običaje od zaborava. Hrvatski radio Županja u svome je programu svakodnevno u 9 sati emitirao "Kroniku Šokačkog sijela" najavljujući priredbe i gostovanja, te su u večernjem programu na 97,5 megaherca realizirani brojni izravni prijenosi sa "Šokačkog sijela". Prigoda je ovo zahvaliti Izvršnom odboru 52. Šokačkog sijela na čelu s predsjednicom Terezijom Nemetz na izvrsnoj suradnji i ove godine, jer zahvaljujući angažmanu članova Izvršnog odbora uspjeli smo ponovo sve vezano za Šokačko sijelo prenijeti našim slušateljima....Programsko-tehnička ekipa HRŽ-a zahvaljuje i Stanobirou d.o.o., posebno Damiru Huberu, koji se svojski potrudio da naš rad na terenu, tijekom izravnih prijenosa, bude u što boljem i kvalitetnijem okruženju....Zahvala i Branku Dujiću, vlasniku tvrtke "Dujeton" na odličnoj suradnji tijekom prijenosa i realizacije programa....zahvaljujemo i članovima Udruge "Delta" Županja, članovima DVD-a Županja koji su radili na osiguranju priredbi...Moramo se posebno zahvaliti sudionicima "Šokačkog cušpajza", dijela sijela koji je u organizaciji Hrvatskog radija Županja održan po prvi puta i divnoj publici koja je te večeri došla pod šator sijela podržati Hrvatski radio Županja...

Naravno, posebna zahvala svim slušateljima Hrvatskog radija Županja, svim posjetiteljima naše fejsbuk i web stranice na zajedništvu u danima 52. Šokačkog sijela....I kao uvijek, u nastavku priče slijedi foto galerija, jer puno je onih koje smo susreli kroz proteklih 11 dana i čije smo osmijehe i ljubav prema Šokačkom sijelu zabilježili i za ove stranice i sljedeći broj "Županjskog lista"....I nemojte zaboraviti, nama je tek prvih 50......

 

Hitovi: 289