USKLADIMO FREKVENCIJE

Zanimljiva radionica u Knjižnici

Kategorija: /
Autor: Sanja Pavelić

Na ovoj radionici bili su učenici 6.a razreda OŠ Ivan Kozarac Županja ,a njihovu pažnju je zaokupio Dane Peršić. Učenici su došli do novih saznanja,polako su se oslobađali i sudjelovali u stvaranju zvuka.....Glavni instrument na radionici je bio djembe ...naučili su da je djembe jedan od najpoznatijih instrumenata u zapadnoj Africi .....ovaj bubanj u obliku pehara tradicionalno je isklesan iz jednog komada afričkog tvrdog drva i prevučen kožom životinje kao bubanj.....pogledali su i kratki filmić FOLI (nema kretanja bez ritma)...
Istraživački film u izvornoj verziji Thomasa Roebersa i Florisa Leeuwenberga. "Foli" je riječ koja se koristi za ritam plemena Malinke u zapadnoj Africi. Ali Foli se ne nalazi samo u Malinke glazbi, nego iu svim dijelovima njihovog svakodnevnog života. U režiji Thomasa Roebersa, ovaj kratki film prikazuje ljude Baroa, gradića u istočnoj i središnjoj Gvineji, i daje vam uvid u njihovu kulturu ritma. Kao što Malinke kaže, “Tous les choses, c'est du rythme.” (“Sve je ritam”).....uhvatite 10 minuta slobodnog vremena i počastite se ritmom. Organizatorica radionice je djelatnica Gradske knjižnice Županja Gordana Dramić.

Hitovi: 214