USKLADIMO FREKVENCIJE

Znamenitog zavičajnika Luku Lukića upoznala i Cvelferija

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

DRENOVCI – Općinska narodna knjižnica Drenovci u sklopu Programa „ Srijedom u knjižnicu“ upriličila je susret sa Matom Blaževac – Pajkovim , publicistom iz Donje Bebrine,, autoromknjige Luka Lukić i sa dvije knjige Opis sela Klakarja (pripovijetke i pjesme) i Opis sela Klakarje ( graditeljstvo, pokućstvo, sprave i oruđa početkom 20. stoljeća) kojih je autor Luka Lukić. Dunja Vanić, jedna od priređivačica knjige Pripovjetke..., Mato Blaževac –Pajkov i Goran Pavlović, ravnatelj knjižnice Drenovci su Cvelfere upoznali sa likom i djelom Luke Lukić u povodu 140 godišnjice rođenja i 60. godišnjice smrti. Bio je etnograf, melograf i etnomuzikolog, učitelj, orguljaš i zborovođa u Klakaru mjestu kraj Slavonskog Broda.“ Želja mi je bila da na svjetlo dana donesem ono što sam slušao i istražio djelovanje po meni velikog i značajnog čovjeka i učitelja koji je spasio od zaborava našeg kraja i ispravim jednu povijesnu nepravdu prema njemu.“ kazao je Mato Blaževac-Pajkov. Knjiga je ugledala svjetlo dana zahvaljujući suradnji društvenih i kulturnih djelatnika iz Općine
Klakar s djelatnicima i suradnicima Odsjeka za etnologiju Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti u Zagrebu.

Hitovi: 165