USKLADIMO FREKVENCIJE

Održane jubilarne 15. "Šokačke pisme"

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
U dvorani kina "Mladost",pod pokroviteljstvom Grada Županja, uz izravan prijenos u programu Hrvatskog radija Županja, održan je 15.glazbeni festival "Šokačke pisme" Županja 2020.
Najslušanijom pjesmom s lanjskog festivala proglašena je pjesma "Dva prozora" Tamburaškog sastava "Salaš", dok je druga naslušanija bila "Ti si ta" Stjepana Jeršeka Štefa, a treća najslušanija "Kuća" Tamburaškog sastava "Berde band". Odluku o najslušanijim pjesmama s prošlogodišnjeg festivala donijeli su glazbeni urednici brojnih radijskih postaja, dok su nagrade uručili Kruno Šarić, pročelnik Upravnog odjela za sport, mlade i demografiju Vukovarsko-srijemske županije, Nada Galović, predsjednica Gradskog vijeća Županje i Davor Lončarić, glavni urednik Radio Osijeka HRT-a. Na festivalu "Šokačke pisme Županja 2020." priznanje za poseban doprinos u očuvanju tradicijske kulture i šokačke baštine uručeno je Zvonku Bogdanu. U ispunjenoj dvorani "Mladost" publika je uživala u 22 nove tamburaške pjesme koje su se već našle i na nosaču zvuka u izdanju Croatia Recordsa.
Hitovi: 208