USKLADIMO FREKVENCIJE

54. Šokačko sijelo održat će se online

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić
Ove godine u , u izmijenjenim uvjetima održat će se 54. Šokačko sijelo, naša najveća manifestacija tradicijske kulture.
Zbog pandemije koronavirusa program će ići - online, bez publike, a pripreme za Sijelo koje će biti od 6. do 16. veljače su već počele.
„ U ovim vremenima morali smo naći neke nove pristupe Šokačkom sijelu, ali istovremeno da nam se tradicija ne ugasi. Sijelo smo održavali i u Domovinskom ratu, zašto ne bi i u doba korone, koja nam je istina znatno smanjila kontakte, izvođače, publiku...Ali građani neće biti uskraćeni , pronašli smo način kako da brojni gledatelji vide sadržaje koji se pripremaju, povijesni dio Šokačkog sijela, tradiciju, i to putem različitih medija , kako bi omogućili većem broju ljudi praćenje ove manifestacije, rekla nam je Terezija Nemetz, predsjednica IO Šokačkog sijela. Tako će Županja, unatoč pandemiji biti u predviđenom terminu pozornica tradicijske kulture, folklora i narodnog stvaralaštva. Stoga je upravo simboličan naziv „ Inat šokački” primjeren 54. po redu „Šokačkom sijelu” , u kojem će i ove godine na nešto drugačiji način uživati brojni posjetitelji.Dakle, sadržaji će se odraditi na način da će se ranije prirediti i puštat će se putem različitih medija kako bi omogućili većem broju ljudi praćenje ove manifestacije – rekla nam je Terezija Nemetz, predsjednica Izvršnog odbora ove manifestacije.
Sijelo će i ove godine najaviti konjanici , koji će proći gradom , a građani se neće pozivati da se okupe na gradskim ulicama.
Za najljepšu djevojku u narodnoj nošnji – Šokački cvit natjecat će se deset ljepotica, a pripremamo zanimljivi i dinamičan program otvorenja Šokačkog sijela. Angažirali smo profesionalne glumce, glumce iz našeg GAK-a, MPS „Sinđir” Županja , jedan broj članova i članica KUU-a „Tomislav i „Kristal-Sladorana”.... Svečanost otvorenja snimat će se u segmentima., a dominira priča o ljubavi dvoje mladih , njihovim roditeljima, inatu i prkosu , raznim događajima i sukobima koji iz toga nastaju , kaže član IO Ivan Zlatunić.
U programu se planiraju izložbe zavičajnog muzeja Sjepana Grubera, LUŽ-a 08 , izložba tradicijskih maski, izložba radova učenika osnovnih škola i mališana iz Vrtića, te drugi sadržaji koji će se prilagoditi novonastaloj situaciji.
Hitovi: 323