USKLADIMO FREKVENCIJE

TREĆI OGRANAK OPĆINSKE NARODNE KNJIŽNICE DRENOVCI OTVOREN U POSAVSKIM PODGAJCIMA

Kategorija: /
Autor: J.W.D.


Središnja je knjižnica za naselja Drenovci, Đurići, Posavski Podgajci, Rajevo Selo i Račinovci. Na zadovoljstvo pučanstva ovih pet naselja kultura je vidno napredovala po novim objektima i brojnim sadržajima ovog dijela Cvelferije. Poseban poticaj daje središnja knjižnica na inicijativu Gorana Pavlovića, ravnatelja, a uz potporu Ministarstva kulture i medija Hrvatske i Općine Drenovci. U tijeku 18 godina djelovanja Knjižnice izgrađeni su ogranci u Račinovcima 2015. poslije razorne poplave , a 2016. proširena je drenovačka knjižnica, 2017. je otvoren ogranak u Rajevom Selu i sada 2021. treći ogranak u zgradi Hrvatskog doma u Posavskim Podgajcima. „ Općinska narodna knjižnica Drenovci sa svojim djelatnicima je od strane struke primila nagradu „ Knjižnica godine“. Ovaj objekt knjižnice u Posavskim Podgajcima je drugi po veličini u općini. Ističem da je prije mjesec dana potpisan ugovor sa Ministarstvom kulture i za nepuni mjesec dana je sada otvoren i u cijelosti  je u funkciji. Trenutno ima 2000 naslova. Djeca su ciljana skupina sa kojima Općinska knjižnica radi, a ovaj ogranak je u neposrednoj blizini škole.“ istaknuo je Goran Pavlović. Rezanjem vrpce ogranak knjižnice su označili učenici OŠ „ Davorin Trstenjak“ Posavski Podgajci: Antonio Bandić, Gloria Ignjatović, Ema Jurić i Natalia Ivkić u nazočnosti ravnateljice škole Mirine Slavković-Misir, Andrije Matića, pročelnika Upravnog odjela VSŽ, načelnika općine Drenovci Jakše Šestića, koji biranim riječima istaknuo značaj ovog odjela, a Iva Pezer, voditeljica Matične službe VSŽ Gradske knjižnice i čitaonice Vinkovci ovim povodom istaknula: „ Ovaj prostor u Posavskim Podgajcima širi mrežu knjižnica u VSŽ. Ovo je veliki korak, jer smo dobili knjižnicu i novi prostor. Želim mještanima ugodan boravak u knjižnici i knjižničarima uspješan rad. Drenovačka knjižnica je poznata u našoj struci, radom i zalaganjem. Zahvala ide i načelniku općine Jakši Šestiću koji je prepoznao da ulaganjem u kulturu ulažemo u cjelokupni razvoj našeg društva.“

Snimio: Stjepan Bogutovac

Hitovi: 84