USKLADIMO FREKVENCIJE

Otvorena izložba "Granit, kamen i željezo

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić
U Zavičajnom muzeju Stjepana Grubera sinoć je otvorena izložba pod nazivom ''Granit, kamen i željezo'' , koja prezentira 8000 godina prošlosti kroz hladno oružje iz fundusa Muzeja.Izložba je organizirana u sklopu obilježavanja Dana grada Županje.
Izložbu je osmislio autor Hrvoje Tkalac, kustos u županjskom Muzeju, koji je na zanimljiv način približio posjetiteljima tematiku izložbe. Radi se o razdoblju od mlađeg kamenog doba do 19. stoljeća, sa završetkom Vojne krajine. Na izložbi je , kroz pojedina povijesna razdoblja prikazano 45 komada oružja , koja su obrađena i prezentirana u postavu. Zanimljivost izložbe je što su posjetitelji mogli vidjeti kroz „žive slike” rimske vojnike, njihove odore i oklope , odnosno kako su izgledali vojnici u prošlosti.
U prigodnom programu sudjelovala je Gradska limena glazba , te pjesnik i publicist Zvonimir Stjepanović. 
Izložbase može pogledati u Zavičajnom muzeju Stjepan Gruber Županja do 1. listopada 2021. godine.

 

Hitovi: 29