USKLADIMO FREKVENCIJE

140 godina prvog igranja tenisa u Hrvatskoj i 40 godina Teniskog kluba „Županja 1881”

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Svečanom sjednicom, dodjelom zahvalnica i otvorenjem izložbe, sutra, 14. listopada u našem će gradu biti obilježeno 140 godina prvog igranja tenisa u Hrvatskoj i 40 godina Teniskog kluba Županja 1881.Govoreći o brojnim aktivnostima Teniskog kluba Županja 1881. predsjednik Ante Stipica ističe kako su za bavljenje tenisom u Županji najvažniji, uz dobru volju i ljubav prema ovome sportu, i vremenski uvjeti, jer teniski tereni su pod otvorenim nebom. No, to ih nikada nije spriječilo da organiziraju brojne turnire, kojih je i tijekom ove godine doista bilo napretek. U prigodi ovih značajnih obljetnica Zavičajni muzej „Stjepana Grubera” pripremio je posebnu izložbu o kojoj autorica Matea Bašić kaže: „Izložba posvećena ovogodišnjim obljetnicama i nastala kao plod suradnje Zavičajnog muzeja Stjepan Gruber i Teniskog kluba ''Županja 1881'', bit će postavljena u obliku pet panoa, odnosno deset postera na Trgu kralja Tomislava u Županji od 15. listopada do 03. studenoga 2021. godine. Izložba prikazuje povijest razvoja Županje koncem 19. stoljeća kada u ovaj kraj dolaze industrijalci iz Engleske, gdje osim gospodarskih, donose i značajne kulturološke promjene te sve aktivniji društveni i sportski život. Upravo oni donose igru tenisa, koji uz nogomet, spada u naše najstarije sportove koji su se prvi puta u Hrvatskoj igrali upravo u našem gradu. ” istaknula je autorica izložbe Matea Bašić.Dakle, nakon što izložba sutra bude otvorena uz svečanu sjednicu Teniskog kluba Županja 1881., i to u 11 sati u restoranu „Sava” uz nazočnosti brojnih gostiju, od petka, 15.tog listopada, bit će na Trgu kralja Tomislava. Izložba je, inače, financirana sredstvima Ministarstva kulture i medija RH, Grada Županja i Zavičajnog muzeja „Stjepana Grubera” Županja.

Hitovi: 56