USKLADIMO FREKVENCIJE

Izložba slika i modna revija

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

     

Sljedećih desetak dana u Galeriji LUŽ-a 08 ljubitelji umjetnosti mogu uživati u izložbi članova Likovne udruge Županja 08, koja je sinoć otvorena. Riječi dobrodošlice na još jedno umjetničko događanje uputio je prof. Jurica Buljan, dok je potom uslijedila modna revija Udruge „Vrijedne ruke“ iz Vinkovaca. Predsjednica Udruge Željka Renić nije skrivala zadovoljstvo što se predstavljaju županjskoj publici, te je naglasila kako nakon dugogodišnjeg prijateljstva sa Zlatkom Kokanovićem, predsjednikom LUŽ-a 08 imaju čast predstaviti svoj rad. „Naša udruga je osnovana prije 3 godine i želja nam je sačuvati vrijedno iz prošlosti za budućnost i da naše mlade generacije naučimo tehnikama koje su naše bake sačuvale do današnjeg dana.“ pojasnila je Željka Renić. Izložbu slika županjskih likovnjaka ova je modna revija dodatno obogatila, istaknuli su organizatori izložbe u ime kojih je nazočne pozdravio Zlatko Kokanović, predsjednik LUŽ-a 08. „Autori su se potrudili da uživate u slavonskom pejsažu, mrtvoj prirodi, cvijeću, fotografiji te pokojem apstraktnom djelu. Različite su tehnike, od ulja na platnu, ulja na staklu, akvarelu, olovci, tušu, akrilu, te kombiniranoj tehnici.“ istaknuto je, između ostalog, u katalogu izložbe na kojoj se predstavilo 17 autora s 37 djela. „Sretni smo što imamo svoje simpatizere i ljubitelje umjetnosti koji redovito posjećuju naša događanja i uživaju zajedno s nama.“ poručili su županjski LUŽ-ovci 08. 

Z.Knežević 

Hitovi: 1658