USKLADIMO FREKVENCIJE

JFolder: :files: Putanja nije direktorij. Putanja: /home2/radiozu/public_html/images1/kultura/2014-sokacke
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images1/kultura/2014-sokacke

„Šokačke pisme 2014.“

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

Samo što su u županjskom restoranu "Sava" premijerno predstavili svoj nosač zvuka i spot za pjesmu "Nemoj reći ni riječ", tijekom ugodnog i srdačnog druženja s brojnim prijateljima tamburašima, mladi tamburaši TS "Kas" opet su bili u središtu pozornosti: osvojili suna glazbenom festivalu "Šokačke pisme 2014." prvo mjesto po slušanosti s pjesmom „Onda si došla ti“ (autor Mario Vestić).Podijelili su prvo mjesto s TS „Šokci“ i njihovom pjesmom s lanjskog festivala „Dal' te itko voli kao ja“ (autor Krešimir Stipa Bogutovac).Radijske postaje, njih 9,zajedno s posjetiteljima službene internet stranice festivala, na drugo su mjesto svrstale „Tamburaše slavonski krvi“ za pjesmu „Komadić vjetra“ (autor Silvio Bačić),dok je treća najslušanija pjesma s prošlogodišnjeg festivala bila "Imam kuma" autora Gorana Ivanovića Laca koju je izveo TS "Salaš". Bio je to uvod u 9.glazbeni festival "Šokačke pisme 2014." na kojemu je u Županji nastupilo 25 tamburaških sastava, pjevačkih skupina i solista.Uz brojne poznate tamburaške sastave, poput Patrie, Kristala, Garavuša, Vranca, Slavonaca, i drugih, na Šokačkim pismama nastupili su i brojni mladi tamburaši. "Ovaj festival od samog početka ima ulogu da podupire i debitante. Neki od njih jako su to dobro iskoristili i do sada postigli respektabilne karijere."naglasio je direktor festivala Mario Vestić, koji je, govoreći o prerano preminulom graditelju tambura i glazbeniku Andriji Franiću, priznao da je teško naći riječi kojima bi se svi željeli njemu zahvaliti. "Toliko je toga učinio za tamburu, za sve nas."rekao je Vestić.A upravo su "Šokačke pisme" priznanjem i slikom županjskog slikara Antuna Balentovića-Tundača zahvalile Andriji za očuvanje tamburaške glazbe. Priznanje je primila supruga Mirjana Franić.U prepunoj dvorani Mladost te večeri nije nedostajalo poznatih osoba iz svijeta tambure i tamburaške glazbe, a kakav je značaj festival "Šokačke pisme" do sada ostvario i izvan Županje i granica RH, možda je najbolje potvrdio i gost iz Novog Sada, Jovan Pejčić, predsjednik Svjetske tamburaške asocijacije, koji je Damiru Bačiću, izvršnom direktoru festivala, uručio povelju za izuzetne zasluge festivala u afirmaciji tamburaštva.

Z.Knežević

{gallery}kultura/2014-sokacke{/gallery}

Hitovi: 1742