USKLADIMO FREKVENCIJE

Radionica tradicijskih glazbala

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

 

Šokačko sijelo nastavljeno je jučer u prostorijama Kulturno-umjetničke udruge "Kristal - Sladorana" gdje je organizirana druga po redu glazbena radionica tradicijskih glazbala čiji je cilj upoznati zainteresirane mlade ljude sa sviranjem pomalo zapostavljenih tradicijskih instrumenata, tamburice samice i gajdi.

Voditelju radionice, članu TS "Kristali" Draženu Đakoviću i predavačima na radionici, Tomislavu Gecu i Antunu Božiću inače članovima Hrvatskog gajdaškog orkestra, odazvao se priličan broj mladih županjaaca koji su željni iskustva sviranja na ovim instrumentima.                             

Radionica je  nastavila  s radom danas i sutra, a sutra će najbolji polaznici radionice nastupiti na III. Večeri folklora.

S.Pavelić

Hitovi: 1942