USKLADIMO FREKVENCIJE

Intervju slušatelja Hrvatskog radija Županja

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

SLAVONIA BAND poznati je brand, od Hrvatske do Kanade, svaka dusa te bečare znade!................Na zadnji dan Veljače i prvi dan Ožujka, u Kanadskim gradovima Mississauga i Oakville, u večernjim satima, održani su koncerti popularnog tamburaškog sastava SLAVONIA BAND iz Đakova. Iako su tamburaši bili umorni od dugoga puta 'priko bare' na kojemu su bili 2 dana prije prvog koncerta i zabave, zahvaljujući kvalitetnom bećarskom karakteru i iskustvu, odradili su 'posao' kao da su tek stigli sa odmora. Sami nastupi su bili vrlo zanimljivi, sadržajni i nadasve veseli. Mora se naglasiti da nam je ovdje u Kanadi nakon onoga što smo vidjeli, čuli i doživjeli na njihovim nastupima postalo jasno zašto su tako popularni i omiljeni u domovini ali sve više i u Kanadi. Repertoar izvedenih pjesama je bio tako raznolik da nije bilo posjetitelja koji nije bio zadovoljan i 'podmiren'. Jedini problem, i tamburašima i nama, je bio to što su nam i jedna i druga noć bile...kratke. Opet smo ovdje u dalekoj ali divnoj Kanadi doživjeli i osjetili dašak Domovine, Slavonije, Like, Zagorja, Dalmacije, Zagorja i svih drugih regija gdje živi naš narod, i sve to zahvaljujuci SLAVONIA BAND-u odnosno prekrasnim izvedbama pjesama iz tih krajeva. Naše mlade Hrvate u Kanadi je posebno oduševio relativno novi stil ritam sekcije, bubnjevi koji su se izvrsno uklopili sa tamburicama i odlično pristajali specifičnom sviranju i vokalu i 'frontman'-u 'sastava, Branku Ilakovcu. Hvala im još jednom na krasnom druženju i suzama radosnicama koje su izmamile njihove divne skladbe. Rastanak sa njima je bio težak, ali utješni faktor je bio nada da će nam opet (ove godine) doći u goste. Pozdrav iz Kanade svima koji prate i slušaju Radio Županju što u Domovini, što širom svijeta zahvaljujući streaming tehnologiji, koja nas na taj naćin zbližava i 'virtualno' povezuje. Za Radio Županju vaš Mirko Kokanović, ZUĆA sokačkoga srca :)

Hitovi: 1746