USKLADIMO FREKVENCIJE

Vepar Ivica i tajna spačvanske šume

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

 

Vepar Ivica i tajna spačvanske šume slikovnica je namijenjena budućim arheolozima i svim malim ljubiteljima šume.

Izradu ove slikovnice nadahnula su arheološka istraživanja na Purić-Ljubnju nalazištu sa humcima u spačvanskoj šumi. Autor je Lisa Waldock, mag.arheologije iz Engleske, a nakladnik Udruga za arheološka istraživanja spačvanskoj krajolika. U spačvanske šume Lisa Waldock je dolazila kao studentica, a ove je godine uz dr. Sandru Alys Buden, profesoricu na Sveučilištu Southampton, mag. arheologije Andreju Malovoz koja je nekoliko godina radila u Zavičajnom muzeju Stjepana Grubera Županja i dr. Mu Chun Wua, profesora Nacionalnog tajvanskog sveučilišta bila jedna od autora izložbe Purić-Ljubanj- svijet od gline, koja je bila posvećena desetoj godišnjici arheoloških istraživanja na nalazištima s humcima u spačanskom bazenu. Osim vrijednog dugogodišnjeg rada, istraživanja, posvećenosti poslu i ljubavi prema ovome kraju i ljudima kojima se svake godine vraća Lisa je kroz ovu slikovnicu pokazala i puno kreativnosti i mašte , za koju je inspiraciju našla u spačvanskim šumama i tako ono što rade približila i najmlađima.

 

Hitovi: 629