USKLADIMO FREKVENCIJE

Dani jabuka u Obrtničko-industrijskoj školi

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

U Obrtničko-industrijskoj školi Županja održani su po prvi puta "Dani jabuka".

Doduše, jabuke su bile aktualne i prije, ali sada su cijeloj školi predstavljene na nešto drugačiji način. Naime, jabuke, koje su u školskom voćnjaku, uzgojili i pobrali  fitofarmaceuti, vrijedni kuhari su preradili,  izložili i ponudili u prostorima škole. Kako ističe prof. Dubravka Gvozdić, bilo je na "Danima jabuka" svega: džema od jabuka, naranče i đumbira, džema od šljiva i jabuka, džema od jabuka i smokvi, džema od jabuka i butternut tikve, ušećerenih jabuka, jabuka u čokoladi, savijača i pita od jabuka, a našle su se tu i jabuke u šlafroku.  "Uz slastice, bile su ponuđene i svježe ubrane jabuke po popularnim cijenama. Sve puno okusa i mirisa! Izloženi proizvodi  plijenili su pažnju svih koji su se našli u blizini, te su vrlo brzo "nestajali" s izložbenog prostora. Nadamo se da će se ovakvo, ili slično događanje, uskoro ponoviti!" naglasila je prof. Dubravka Gvozdić.Hitovi: 571