USKLADIMO FREKVENCIJE

"Bilo kuda, fitići svuda"

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

 U Obrtničko-industrijskoj školi Županja uvijek ima zanimljivih vijesti, naročito kada je riječ o budućim poljoprivrednim tehničarima-fitofarmaceutima.Njihove profesorice već dugo vremena koriste izraz "Bilo kuda, fitići svuda. I upravo tako bi se i ovom prilikom moglo istaknuti, jer "fitići" su dio praktične nastave "odradili" u Iloku. "Ondje smo brali grožđe u vinogradu Srednje škole Ilok. Na prekrasnim obroncima Fruške gore, "tamo gdje Dunav ljubi nebo", naši su učenici brali grozdove Rajnskog rizlinga, zajedno sa učenicima iločke škole. Većini naših fitofarmaceuta ovo je bio prvi susret i s predivnim Ilokom i sa berbom grožđa. Malo smo brali, malo se sladili, a našlo se i za ponijeti kući. Hvala ravnatelju Željku Prskalu i našim domaćinima na srdačnom prijemu i odličnoj  organizaciji posla! Nadamo se da se vidimo i dogodine! "istaknula je prof.Dubravka Gvozdić koja je kroz fotografije željela podijeliti ovo zanimljivo iskustvo i sa svima nama. Bravo, fitići!

 

Hitovi: 399