USKLADIMO FREKVENCIJE

Štrajk u osnovnim i srednjim školama

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević


U osnovnim i srednjim školama danas je započeo štrajk, istaknuli su čelnici većinskih školskih sindikata nakon neuspjelog mirenja s Vladom koja je odbacila njihove zahtjeve za 6 postotnim povećanjem plaća u školstvu.

Proces mirenja između Nezavisnog sindikata zaposlenih u srednjim školama Hrvatske i Sindikata hrvatskih učitelja s jedne strane i Vlade s druge, završio je neuspješno. Nakon drugog kruga mirenja, Vlada nije udovoljila njihovim zahtjevima za povećanjem koeficijenata složenosti poslova u sustavu obrazovanja od 6,11 posto. Nezavisni sindikat zaposlenih u srednjim školama Hrvatske uoči štrajka oglasio se priopćenjem u kojem pojašnjava da ovo nije borba protiv učenika i roditelja. U izjavi za program HRŽ-a prof. Pejo Nedić, povjerenik Područnog odbora Vukovarsko-srijemske županije je istaknuo kako je na području Vukovarsko-srijemske županije odaziv štrajku skoro 100 %. "Štrajk se od sutra nastavlja cirkularno, svaki dan u određenim županijama, do ispunjenja sindikalnih zahtjeva." dodao je prof. Pejo Nedić koji je u ime članova sindikata zahvalio roditeljima na razumijevanju. Sutra (11.10.) na području Vukovarsko-srijemske županije neće biti štrajka, a nastavi li se i sljedeći tjedan, iz Nezavisnog sindikata zaposlenih u srednjim školama Hrvatske najavljuju kako bi naša županija bila na rasporedu za štrajk 17. listopada. Iako podatke o tome sindikati uglavnom ne otkrivaju, na naše inzistiranje ipak su objavili datum, odnosno, naznačili da bi se u eventualnom nastavku štrajka raspored 17. listopada, dakle, sljedeći četvrtak, odnosio i na područje naše županije.Hitovi: 386