USKLADIMO FREKVENCIJE

Sutra štrajk u osnovnim i srednjim školama u Vukovarsko-srijemskoj županiji

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Za sutra, četvrtak 17. listopada najavljen je štrajk u našoj Županiji, za sve osnovne i srednje škole, poručili su priopćenjem za javnost iz Nezavisnog sindikata zaposlenih u srednjim školama Hrvatske. Kako ističe prof. Pejo Nedić, povjerenik županijskog Područnog odbora, na štrajk su se odlučili jer žele povećanje koeficijenta koji određuje njihov položaj među javnim službenicima. "Ovaj zahtjev za povećanjem koeficijenta nije proizvoljan nego je produkt analize i smatramo da ćemo njegovim podizanjem postići ravnopravan položaj sa svim ostalim javnim službenicima."dodaje prof.Nedić i nastavlja: "Financijske efekte bi trebalo smatrati zapravo vraćanjem oduzetog i umanjenog, kada smo solidarno prihvatili pomoći u vrijeme krize, uz obećanje da ćemo biti prvi na redu za vraćanje kada se stvore uvjeti za to. U nizu lažnih obećanja, od svih garnitura Vlada, i ovo obećanje pokušavamo ostvariti, opet na žalost, štrajkovima i tužbama.

Nastavnici i nenastavno osoblje, članovi i nečlanovi Sindikata, sutra su u osam sati na skupu zaposlenika. Imat ćemo sastanak na kojemu se još jednom razgovara o razlozima i ciljevima štrajka. Nakon toga, djelatnici mogu kući, ili ostati u školi rješavati ono što imaju za obaviti od tekućih poslova." dodaje se u priopćenju za javnost kojega potpisuje prof. Pejo Nedić koji će, kao povjerenik, dežurati tijekom čitavog radnog vremena škole. "Roditelji učenika koji pošalju djecu u školu su istaknuli kako nas podržavaju u štrajku, ali ako nemaju gdje ostaviti djecu, djeca će biti zbrinuta i bit će organiziran rad s njima tijekom vremena održavanja štrajka i produženog boravka, međutim, neće se održavati program nastave. To se odnosi na osnovnoškolce, pogotovo niži uzrast. Roditelji su na vrijeme obaviješteni o sutrašnjem danu, i preko medija, a uvijek mogu nazvati školu. Zahvaljujemo na podršci, razumijevanju i strpljenju. " zaključuje Povjerenik županijskog Područnog odbora prof. Pejo Nedić.

 
Hitovi: 379