USKLADIMO FREKVENCIJE

Koprivići u dvorištu srednje škole

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
Štrajk prosvjetara i dalje traje, ali aktivnosti u školama nisu zaustavljene, o čemu svjedoče i fotografije iz Obrtničko-industrijske škole Županja.
Naime, iako je akcija "Zasadi drvo, ne budi panj" u cijeloj Hrvatskoj provedena krajem listopada, u ovoj su srednjoj školi nastavili saditi nova stabla. Kako saznajemo od prof. Dubravke Gvozdić, posadili su 15 stabala vrste Celtis australis (koprivić). "Sadnice je donirao Grad Županja, a u transportu i sadnji, puno su nam pomogli, kao i uvijek, djelatnici Čistoće, s, naravno, gđom. Mandom Đurić. Mi, koji smo sadili, odlučili smo i "kumovati" posađenim stablima, pa je svatko odabrao po jednu posađenu sadnicu, koju će zalijevati i čuvati. Nadamo se da će ova sadnja potaknuti nastavak uređenja prostora oko škole, a krošnje drveća čuvati tajne nekih novih učenika. " istaknula je prof. Dubravka Gvozdić.

 

Hitovi: 525