USKLADIMO FREKVENCIJE

U Županji obilježavanje Dana Vukovarsko-srijemske županije

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Dan Vukovarsko-srijemske županije – 11. studenog, obilježavamo svake godine, i to na blagdan sv. Martina, njezinog zaštitnika.

Kako je tradicija da se svečanost obilježi u drugom gradu, ove godine održat će se danas u Županji. Svečanoj sjednici Županijske skupštine nazočit će predsjednica Republike Hrvatske KOLINDA GRABAR KITAROVIĆ, s izaslanstvom, potpredsjednik Vlade i ministar obrane DAMIR KRSTIČEVIĆ, izaslanica predsjednika Vlade RH i ministrica regionalnog razvoja i fondova EU Gabrijela Žalac, načelnik i zamjenik načelnika Glavnog stožera OS RH general zbora MIRKO ŠUNDOV i general pukovnik DRAGO MATANOVIĆ, drugi visoki dužnosnici Republike Hrvatske, susjednih nam država te Vukovarsko -srijemske županije, kao i crkveni velikodostojnici.

Svečana sjednica će biti u kino dvorani kina Mladost, uz izravan prijenos u programu HRŽ- a. Svečanoj sjednici će prethoditi polaganje vijenaca i sveta misa.

 

 

Hitovi: 604