USKLADIMO FREKVENCIJE

Vijećnici pitali za zapošljavanje žena, ali i prometnu infrastrukturu

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

 

Koji su kriteriji bili prilikom zapošljavanja na programu ZAŽELI, samo je jedno od pitanja postavljenih na današnjem Aktualnom satu sjednice Gradskog vijeća Županje.Aktualni sat otvorio je i na ovoj sjednici nezavisni vijećnik Mladen Huber koji se zanimao za prometne probleme u Strossmayerovoj ulici, naročito u blizini banke i na pješačkome prijelazu te podsjetio da je to pitanje već postavljao, ali nije na njega dobio odgovor. Vijećnik Huber zanimao se i koliko je prihoda od poreza uprihodovao prošle godine Grad Županja, te je li ishođen kredit o kojemu je donešena odluka. Nadalje, Huber se zanimao za program ZAŽELI i zatražio odgovor koji su bili kriteriji za zapošljavanje 50 žena. Vijećniku je opširno odgovorio gradonačelnik Davor Miličević koji je naglasio kako je od poreza prihod oko 11 milijuna kuna, te je pojasnio da planirani kredit nije realiziran jer su se od odluke o kreditu do sada pojavile nove mogućnosti nižih kamata. O programu Zaželi gradonačelnik Miličević je opširno govorio, te je, između ostalog na dodatno pitanje vijećnika Hubera o tome tko će obaviti program osposobljavanja žena za gerontodomaćice i njegovateljice iznio podatak da je putem javne nabave taj posao dobilo Učilište Modus. Vijećnik SDP-a Josip Gregorović iznio je prijedlog u ime Kluba vijećnika SDP-a da se razmisli o davanju na korištenje Doma mladeži gradskim udrugama, iznoseći primjer uspješnog Šahovskog kluba "Sladorana" Županja koji vapi za takvim prostorom. Vijećnik Gregorović je govorio i o prometnim problemima koji su svakodnevnica kod Doma zdravlja Županja, od nepropisnog parkiranja na nogostupima, zelenim površinama, pa čak i na igralištu kod škole. I njemu je opširno odgovorio gradonačelnik Miličević koji je nešto kasnije odgovorio i na pitanje nezavisnog vijećnika Ivice Šarića koji se zanimao za izgradnju kružnog toka u centru Županje. Vijećnica SDP-a Manda Kopić upozorila je na neugodne mirise koji se šire naseljem Šećerana, ali i upitala tko je nadležan za sankcioniranje parkiranja na nogostupima. "Može djelovati u takvim slučajevima i komunalni redar i policija. "odgovorio je gradonačelnik Miličević, dok je o radu pročistača govorio direktor "Komunalca" Ilija Lešić. Posljednje pitanje na današnjem Aktualnom satu uputio je vijećnik HSS-a Marko Maroševac kojega je zanimalo mogu li se riješiti problemi s vodom koja ostaje na cesti u Osječkoj ulici, na što je također odgovorio gradonačelnik Miličević.

 

Hitovi: 1092