USKLADIMO FREKVENCIJE

Blokirana cesta D55

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

   

Poljoprivredni proizvođači koji okupljeni oko Sindikata hrvatskih seljaka od srijede prosvjeduju u Vukovarsko-srijemskoj županiji, traktorima su blokirali promet državnom cestom Vinkovci-granični prijelaz Županja, nedaleko graničnog prijelaza.Od jučer poslije podne do graničnog prijelaza Županja-Orašje može se samo kroz grad Županju, a policijski djelatnici preusmjeravaju promet u grad od tzv. „bošnjačkog raskrižja“ prema Šantavi, te graničnom prijelazu. Govoreći o situaciji na terenu, te punktovima prosvjeda, Tomislav Pokrovac, predsjednik Sindikata hrvatskih seljaka je istaknuo kako je na prosvjednim punktovima sve više seljaka i traktora u 6 županija.“'Ne možemo više. Ovo je cirkus što se događa s nama seljacima u ovoj državi. Povlačenja više nema. Razočarani smo neuspješnim pregovorima s ministrom Tihomirom Jakovinom', rekao je Tomislav Pokrovac, predsjednik Sindikata hrvatskih seljaka. Dodao je da ga više ne zanimaju nikakvi pregovori, već traži da Vlada ispoštuje seljačke zahtjeve.

Prema riječima glasnogovornika Policijske uprave vukovarsko-srijemske Domagoja Džigumovića, promet prema graničnom prijelazu Županja –Orašje preusmjerava se preko grada Županje alternativnim pravcima, te se zbog toga odvija otežano. “Policija sudionike u prometu usmjerava kako bi do graničnog prijelaza Županja Orašje mogli doći.“ istaknuo je Džigumović i dodao da je granični prijelaz prohodan. U blizini graničnog prijelaza danas su , uz policiju, i članovi DVD-a Županja, a sudionicima u prometu uz krajnji oprez treba  i puno strpljenja. Poljoprivrednike je simbolično podržao i gradonačelnik Županje Davor Miličević, koji im je poslao osvježavajuće napitke.

Z.Knežević

 

Hitovi: 2300