USKLADIMO FREKVENCIJE

Županja dobiva Gerontološki centar?

Kategorija: /
Autor: Sanja Pavelić

Na današnjoj sjednici Gradskog vijeća koja je imala samo jednu točku dnevnog reda, a odnosila se na razmatranje pisma namjere potencijalnog investitora za izgradnju Gerontološkog centra te kupovinu zemljišta na području grada Županja, zemljišta koje je trenutno većim dijelom u vlasništvu države, izazvala je burnu raspravu vijećnika.

Oporbeni vijećnici podržali su inicijativu za prodajom zemljišta, jer je plan izgradnja staračkog doma i hotela, te otvaranje radnih mjesta, ali isto tako ukazali da su ,poučeni prethodnim slučajevima, kada je isto prodavano zemljište i najavljivane velike investicije, vrlo oprezni, naglašavajući da od prethodno prodanog zemljišta nema investicija i novootvorenih radnih mjesta. Gradonačelnik Županje Davor Miličević, naglasio je da je svaki potencijalni investitor dobro došao i da se dobrim dijelom grad razvijao i izgrađivao prodajom zemljišta. Na kraju poduže rasprave jednoglasno je donesena odluka o pokretanju postupka za izmjene i dopune postojeće prostorno planske dokumentacije Grada Županja.Hitovi: 426