USKLADIMO FREKVENCIJE

Svečana sjednica za Dan Općine Gunja : Zahvalnice Božjoj družini i Daliboru Kuvaču

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

GUNJA – Povodom blagdana svetog Jakova apostola zaštitnika Gunje ( 25. srpnja) kada je u mjestu crkveni god, Boris Nikolić, predsjednik Općinskog vijeća je u utorak ( 23. srpnja) održao svečanu sjednicu.Sjednici su nazočili: Damir Juzbašić, pomoćnik ministra gospodarstva, poduzetništva i obrta, Dražen Milinković, saborski zastupnik i predsjednik županijske skupštine VSŽ, Božo Galić, župan i Josip Dabro, njegov zamjenik, Mato Lučić izaslanik Brčko distrikta BiH, zamjenici gradonačelnika i načelnici općina VSŽ, policije i vjerski dužnosnici. Mlađi članovi KUG-a Graničari Gunja su imali nastup sa starim igrama mjesta. Anto Gutić, načelnik općine je ukazao na pokazatelje kojim je ostvaren zapažen napredak općine. Završen je projekt vodocrpilišta devastiran u poplavi,otvorena narodna knjižnica i čitaonica, postavljene klupe i koševi, četiri ploče na ulazima u Gunju, vrši se rekonstrukcija nogostupa, dogovoreno i sredstva odobrena za javnu rasvjetu Čarda-Velebit... Posebno je istaknuo hitnu potrebu za infrastrukturom Poslovne zone Velebit koja bi bila kotač zapošljavanja. Župan Božo Galić je naglasio da je županija bila tu da pomogne Gunji poslije Domovinskog rata, zatim poplave, a to će činiti po potrebi jer je Gunja sa novim načelnikom i njegovim suradnicima uspjela izaći iz teške financijske situacije. Predsjednik OV Boris Nikolić i načelnik Anto Gutić su uručili zahvalnice općine: Božjoj družini koja djeluje pri župi za predan humanitarni rad, za organiziranje iznimno uspješnih  kulturnih događanja , te promicanje ugleda Općine Gunja. Zahvalnicu je primio Zlatko Nikolić, član družine, jer je župnik zaslužan za djelovanje skupine na liječenju u Zagrebu. Zahvalnicu Općine je dobio i Dalibor Kuvač, predsjednik Udruge uzgajivača golubova visokoletača HR-10 Tekir Gunja, kao i za rad u drugim udrugama.

Snimio: S. Bogutovac                        

Hitovi: 262