USKLADIMO FREKVENCIJE

Održan sastanak uoči održavanja pokazne vježbe obrana od poplava ''Sava 2016''

Kategorija: /

U Županji će se sutra, 15. listopada, održati pokazna vježba obrana od poplava Sava 2016. Uoči sutrašnje vježbe održan je sastanak u maloj gradskoj vijećnici, na kojemu je načelnik Stožera Civilne zaštite i dogradonačelnik Županje Mladen Dogan naglasio kako je sve spremno za vježbu Sava 2016 koja počinje ujutro u 9 sati, desno od glavnog ulaza na gradsku šetnicu.

U terensko-pokaznu vježbu trebao bi biti uključen i čamac koji je, kao i stroj za punjenje vreća pijeskom, također doniran i smješten u prostorijama DVD-a Županja, no tek ujutro bit će poznato na koji način i gdje će čamac biti uključen, s obzirom na nizak vodostaj Save. Uz Stožer Civilne zaštite i Tim civilne zaštite opće namjene Grada Županja, u vježbi će, dakle, sudjelovati DVD Županja, Hrvatske vode kao nositelj obrane od poplave za štićeno područje, tvrtka Sokol Vinkovci,  gradske tvrtke Komunalac i Čistoća, Zavod za hitnu medicinu Vukovarsko-srijemske županije, Policijska uprava  Vukovarsko-srijemska Policijska postaja Županja i Područni ured za zaštitu i spašavanje Vukovar.

 

 

 

 

Zdenka Knežević
 

Hitovi: 586