USKLADIMO FREKVENCIJE

U povodu proslave Dana grada premijer Plenković danas je u Županji

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Povodom 29. kolovoza, Dana Grada Županja i blagdana Mučeništva svetog Ivana Krstitelja u dvorani kina Mladost održat će se danas, u 14 sati , uz izravan prijenos u programu Hrvatskog radija Županja svečana sjednica Gradskog vijeća Županja. Proslavu će uz brojne goste i uzvanike  uveličati i predsjednik Vlade RH Andrej Plenković, koji će sa suradnicima nazočiti svečanoj sjednici Gradskog vijeća Županji. Prije svečane sjednice  nazočit će polaganju vijenaca kod Spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima županjske Posavine. Na sjednici će  Vlada RH, odnosno Ministarstvo državne imovine, gradonačelniku Davoru Miličeviću uručiti potpisane  ugovore o darovanju nekretnina i  zemljišta u  Županji. Radi se   o zemljištu u naselju Šećerana, čiji će stanovnici konačno moći riješiti imovinsko-pravne odnose za svoje stanove u kojima godinama žive, te zemljištu za sportsko-rekreacijski centar Laze, gdje će biti sagrađeni gradski bazeni.

Prilikom današnjeg boravka  u Županji premijer Plenković će nakon svečane sjednice Gradskog vijeća  obići tvornicu kombajna SDF Žetelice, a potom u Sladorani potpaliti vapnenu peć i označiti početak ovogodišnje kampanje prerade šećerne repe.U pratnji  predsjednika Vlade bit će ministar državne imovine Mario Banožić, ministrica poljoprivrede Marija Vučković, ministrica kulture Nina Obuljen Koržinek i ministar branitelja Tomo Medved.

 

Hitovi: 405